MAGJA – Salon paznokci

MAGJA paznokcie Kraków – zwykły dzień stylistki paznokci.

Przeciętny dzień stylistki paznokci jest wypełniony masą różnych obowiązków. Ten, kto uważa, że praca ta polega na siedzeniu na krześle i malowaniu paznokci, jest w dużym błędzie! Poza tym, co widzimy, czyli ostatecznym efektem wykonanej usługi manicure, stylistka zajmuje się też wieloma innymi kwestiami organizacyjnymi, które wypełniają jej sporą część dnia.

Po czym poznać zawodową, profesjonalną stylistkę paznokci?

Odpowiedź jest prosta. Poza wykonywaniem najlepszego manicure potrafi świetnie zarządzać czasem i organizacją salonu. Jak to wygląda w salonie MAGJA, który wykonuje podobno najlepsze paznokcie w Krakowie ?

Typy Klientek w salonach manicure, które utrudniają pracę.

Wykonywanie manicure jest procesem przyjemnym, relaksującym i satysfakcjonującym – najczęściej dla obu stron, ale nie zawsze!

W tej pracy podobnie jak w każdej innej, zdarzają się lepsze i gorsze chwile. Duży wkład w udany bądź też nieudany dzień ma często sama Klientka. Z doświadczenia wiemy, że są określone, charakterystyczne typy osób, które skutecznie mogą zepsuć nie tylko humor, ale również poważnie zaburzyć płynne działanie salonu manicure.

Jednym z najtrudniejszych przypadków poważnie utrudniających działanie salonu manicure są osoby, którym początkowo bardzo zależy na usilnym „wciśnięciu” w grafik lub przyjęciu „po godzinach”. Co najciekawsze – jeśli osiągną swój cel i uda im się umówić na pasujący termin i godzinę – nie zjawiają się na wizytę bez żadnej informacji.  Spóźnienie się na umówioną wizytę – nawet 15-minutowe też ma realny wpływ na funkcjonowanie salonu i terminowe wykonanie usługi u innych, zapisanych osób. Nierzadko wpływa również na pracę po godzinach, której nikt nie lubi.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że każdy jest tylko człowiekiem i tak naprawdę każdemu mogą przytrafić się różne zdarzenia losowe. To właśnie dlatego tak ważny jest kontakt telefoniczny – nawet zwykły sms informujący o odwołaniu wizyty może wiele zmienić i wpłynąć na sprawne działanie salonu manicure.

Codziennie obowiązki stylistki paznokci.

Stylistki z salonu manicure w Krakowie – MAGJA, w ciągu dnia wykonują wiele różnych obowiązków – począwszy od pielęgnacji wyglądu paznokci po kompleksowe dbanie o skórę dłoni i stóp. Codzienna rutyna stylistyki paznokci koncentruje się zarówno na zapewnieniu jak najlepszej pielęgnacji i stylizacji, ale też dbaniu o sprzęt i akcesoria, zapewnieniu higieny i bezpieczeństwa, a także działaniem logistycznym – ustalaniu terminarza wizyt.

Nie sposób nie zauważyć, że niezmiernie ważną częścią pracy stylistek jest również dbanie o czystość w salonie manicure. Narzędzia, które nie zostały wysterylizowane i pozostawione leżące w pobliżu, mogą spowodować nieumyślne przeniesienie poważnej choroby. Dlatego bardzo ważnym, codziennym obowiązkiem każdej stylistki jest szczególne dbanie o sprzęt i regularna wymiana akcesoriów po każdej Klientce.

A po godzinach.

Stylistki paznokci przez cały dzień konsultują się ze swoimi Klientami w zakresie planowanych działań. Często muszą również odgadywać myśli niezdecydowanych Klientek, podsuwać możliwe propozycje, doradzać w zakresie dalszej pielęgnacji i tym samym – przez cały dzień być w pełnej gotowości i mobilności.

Po godzinach – ich praca się nie kończy. Szukanie inspiracji, wertowanie najnowszych nowinek ze świata manicure i ciągłe szlifowanie swoich umiejętności w postaci dodatkowych szkoleń nie pozwalają na złapanie oddechu.

Spora część stylistek musi również wykazywać się w ciągu dnia biznesową żyłką. Wiele salonów manicure nie ma oddzielnie prowadzonej księgowości, czy speców od marketingu. Powoduje to, że poza obowiązkami związanymi z pielęgnacją paznokci, stylistki muszą sprawdzić się również jako księgowe i specjalistki od PR-u.

Reasumując…

Jak widać, aby zostać stylistką paznokci, nie wystarczy po prostu lubić malować paznokcie – praca ta wymaga bowiem, wielu zdolności: poczucia estetyki, dokładności, umiejętności pracy pod presją czasu, odporności na stres, umiejętności logistycznego myślenia, zdolności biznesowych i żyłki marketingowca.

Nie sposób nie przyznać, że jest to praca wymagająca i niełatwa. Jednak, jak powszechnie wiadomo – zarabianie na swojej prawdziwej pasji jest jedną z najlepszych rzeczy w życiu.