MAGJA – Salon paznokci

Czy wiesz, że…

Królewska etykieta zabrania członkom rodziny królewskiej malowania paznokci na niektóre kolory?

Bycie księżniczką wcale nie jest takie proste jak się wydaje. O tym, jak ciężkie życie mają monarchowie i ich bliscy możemy przekonać się obserwując British Royal Family. Brytyjska Rodzina Królewska jest w Polsce szczególnie popularna. Każdy z nas mógł zaobserwować dość surową etykietę panującą na dworze, oglądając transmitowane w telewizji publicznej uroczystości ślubne – zarówno Kate jak i Meghan. Chociaż nie wszystkie „zakazy” i „nakazy” są nam znane, co do kilku zasad mamy niemal stuprocentową pewność. Przyjrzyjmy się z bliska jak wygląda królewska etykieta w odniesieniu do… paznokci.

  • Protokół królewski stanowczo zabrania członkom rodziny królewskiej malować paznokcie u dłoni na inne kolory, aniżeli nude. Meghan, zanim jeszcze stała się księżną, preferowała pełną paletę barw – jak na prawdziwą gwiazdę TV przystało. Po ślubie natomiast musiała zapomnieć o tzn. hybrydzie i paznokciach żelowych. Zgodnie z protokołem zarówno na oficjalnych uroczystościach królewskich jak i przy każdym publicznym wystąpieniu dozwolone są wyłącznie naturalnie wyglądające paznokcie.
  • Protokół królewski dotyczący szeroko pojętych paznokci odnosi się do każdej członkini rodziny królewskiej. Ciekawostką jest, że sama królowa Elżbieta od blisko 30 lat używa tego samego lakieru – Essie’s Balet Slippers. Podobno najdłużej panująca brytyjska monarchini sama napisała i wysłała do Essie list z prośbą, aby wyprodukowali dlań specjalny, dedykowany lakier – wyłącznie na jej użytek. Królowa Elżbieta nie wybrała koloru nude, a klasyczny jasny róż o gładkim, subtelnym wykończeniu. Chociaż na rynku znajdziemy lakier dokładnie o tej samej nazwie, jest on jedynie zbliżony kolorem do królewskiego – nie jest identyczny.
  • Nie wiadomo jakiej marki lakierów używa Meghan, aczkolwiek księżna Kate wybrała produkty tej samej firmy co sama królowa. Z tego, co widać, jej ulubionym odcieniem jest Allure. Wiecie, że lakiery marki Essie są dostępne na polskim rynku i kosztują około 30 złotych?
  • Jak wygląda manicure rodziny królewskiej? Jeżeli marzy Wam się „seans” w stylu British Royal Family koniecznie nas odwiedźcie. Salon Manicure Kraków ma w swojej ofercie rozwiązania z najwyższej półki. Kate przed ślubem powierzyła swoje dłonie wykwalifikowanej kosmetyczce marinie Sandoval. Przyszła księżna zdecydowała się na standardowe zabiegi oraz luksusową maseczkę złuszczającą i głęboki masaż tkanek. Jej delikatny manicure był szeroko komentowany w mediach jeszcze przez długi czas.

Ciekawostka!

Panowie z rodziny królewskiej również muszą dbać o paznokcie!

Nie tylko przedstawicielki płci pięknej z British Royal Family zmuszone są dbać o nienaganny wygląd. Podobnie jest z mężczyznami. To, że niektórzy panowie – w szczególności celebryci, aktorzy i piosenkarze – malują paznokcie już nikogo nie dziwi. Jak ta kwestia wygląda „na samej górze”? Brytyjscy książęta również poddawani są zabiegom manicure. Tak naprawdę są one niemal takie same jak w przypadku kobiet, z pominięciem wyraźnie widocznego lakieru. Oczywiście, zdarzały się wyjątki. Kilka lat temu książę Harry został przyłapany przez fotoreporterów z pomalowanymi paznokciami. Nikogo by to nie zdziwiło, gdyby nie fakt, że 25-letni wówczas następca tronu miał pomalowaną wyłącznie jedną dłoń i to na wyjątkowo intensywny, różowy kolor. Biorąc pod uwagę fakt, że Harry odbywał w tym czasie służbę wojskową, a następnego dnia miał się stawić w jednostce, sytuacja wydawała się co najmniej osobliwa. Niestety, sam zainteresowany odmówił komentarza w tej sprawie.