MAGJA – Salon paznokci

Zadbane dłonie to nasza wizytówka. Niestety jednak osoby zmagające się z onychofagią mają znacznie utrudnione zadanie. Onychofagia, czyli obgryzanie paznokci to nawyk, od którego naprawdę można się uzależnić.

Na szczęście jednak istnieje sposób na to, by się to pozbyć! Przeczytaj i dowiedz się, jak manicure hybrydowy pomoże Ci uporać się z obgryzaniem paznokci!

Onychofagia – dlaczego gryziemy paznokcie?

Zdaniem naukowców obgryzanie paznokci jest najczęściej reakcją organizmu na stres. Niektórzy mogą to jednak robić także z braku zajęcia. Sigmund Freud propagował natomiast podejście, mówiące o tym, że obgryzanie paznokci pozwala zaspokoić głód.

Niezależnie od przyczyny tego zachowania w efekcie dochodzi do powstania nałogu, który zaczyna determinować nasze zachowanie. Z czasem obgryzanie paznokci zaczyna przynosić ulgę, przez co coraz ciężej odmówić sobie tej przyjemności.

Znaczenie ma także poziom stresu, z jakim ma się do czynienia. Im bardziej jest się zestresowanym, tym pojawia się większa potrzeba obgryzania paznokci.

Naukowcy szacują, że z tym problemem zmaga się aż 15% dorosłych.

Obgryzanie paznokci i jego konsekwencje.

Okazuje się, że obgryzanie paznokci może spowodować wiele szkód. Mowa tu nie tylko o brzydkim i nieestetyczny wyglądzie dłoni, ale i kompleksach, w jakie można przez nie popaść. ponadto ten brzydki nawyk może również stać się przyczyną: 

Na szczęście jednak istnieje sprawdzony sposób na to, by poradzić sobie z obgryzaniem paznokci. Skuteczną bronią w walce z tym brzydkim nałogiem jest znalezienie środka, który nas do tego zniechęci. Świetnym tego substytutem może być np. manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy – skuteczny metoda na obgryzanie paznokci.

Istnieje wiele sposobów na to, by odwrócić swoją uwagę od paznokci, do których obgryzania tak bardzo ciągnie. Zdaniem wielu wystarczy jedynie czymś zająć ręce lub zająć się żuciem gumy. Niestety jednak czasami to nie pomaga.

Nawyk jest na tyle silny, że przejmuje on całkowitą kontrolę. Co zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że rozwiązać ten problem może… manicure hybrydowy

Potwierdza to również ekspert stylizujący paznokcie Kraków, którego zdaniem „pielęgnacja paznokci może skutecznie rozwiązać problem obgryzania paznokci”. Jak to możliwe?

Umieszczona na płytce paznokcia hybryda najzwyczajniej w świecie utrudnia obgryzanie. Co więcej, zadbane paznokcie sprawiają, że wiele kobiet trafi ochotę na to, by je niszczyć. Jak się również okazuje, metoda ta działa znacznie lepiej niż nakładanie na płytce paznokcia kosmetyków, których gorzki i niedobry smak, które mają obrzydzić ten brzydki nawyk.

Co zrobić, aby nawyk nie powrócił?

Niestety jako ludzie jesteśmy podatni na destrukcyjne nawyki. Aby więc problem obgryzaniem paznokci w przyszłości nigdy już nie powrócił – warto również pomyśleć o tym, by obniżyć poziom stresu i wdrożyć techniki relaksacyjne.

Dobrym rozpraszaczem, który odciągnie uwagę od tego nawyku. W tym celu mogą pomóc m.in. gadżety w postaci piłeczek antystresowych, fidget spinnerem itp.

Z kolei psychologowie polecają wdrożyć tzw. Swish Pattern, czyli technikę programowania neurolingwistycznego, która skutecznie pomaga oderwać się od popełnienia szkodliwych nawyków.