MAGJA – Salon paznokci

 MANICURE PO KWARANTANNIE

Manicure po kwarantannie – w jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo Klientek?

Po całkiem długiej przerwie i zamknięciu salonów fryzjerskich, salonów manicure i kosmetycznych – rząd ogłosił ich otwarcie. Ma ono nastąpić na dniach – 18 maja. Część stałych Klientek salonów manicure czekało na tę chwilę z utęsknieniem, pozostałe nadal mają obawy. Czy są one uzasadnione? Jak teraz wyglądać będzie wykonanie manicure w MAGJI? 

Salon MAGJA dba nie tylko o piękne paznokcie i dobre samopoczucie swoich Klientek. Zobacz, co zmieniamy, aby troszczyć się również o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo!

Wpływ COVID – 19 na rynek kosmetyczny.

Zaostrzenia wynikające z kwarantanny odbiły się nie tylko na wyglądzie paznokci kobiet, które dotychczas regularnie pielęgnowały je w profesjonalnych salonach manicure.

Największa negatywna zmiana dotknęła całą branżę usług kosmetycznych. Początkowo wiele wizyt zostało anulowanych lub przesuniętych, następnie rząd ogłosił zamknięcie salonów do odwołania. Co ciekawe, ten ruch stał się poniekąd trudnym sprawdzianem dla działających biznesów.

Podczas okresu, w którym salony kosmetyczne zostały odgórnie zamknięte tylko najbardziej przygotowane i najlepiej działające gabinety przetrwały i utrzymały swoją działalność.

My jesteśmy jednym z nich (według wielu opinii – robimy najlepszy manicure w Krakowie)!

20190330_140905
96462266_286351769063442_7178699344596434944_n
Magia_ (38)

Co robimy, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo?

Stosujemy wszystkie zalecenia GIS-u (Główny Inspektorat Sanitarny) opracowane dla branży beauty. Aktualnie, naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa podczas wizyty.

Dotyczy to dbania nie tylko o zdrowie Klientek, ale również stylistek. Teoretycznie każda osoba, która nie podlega ścisłej kwarantannie, naraża się na działanie wirusa: w drodze do pracy, w pracy, podczas zakupów, na klatce schodowej lub nawet mijając obce osoby na ulicy.

Wizyta w salonie kosmetycznych z ograniczoną liczbą osób i zachowaniem najwyższych standardów higienicznych nie jest bardziej ryzykowna (a nawet mniej) od innych czynności, które się na co dzień wykonuje. 

97574591_539913670224385_7438267527081230336_n
97674189_291743601854654_9073630634894688256_n

7 kroków salonu MAGJA do zapewnienia bezpieczeństwa i higieny.

Salon MAGJA jest doskonale przygotowany na wznowienie swojej działalności zarówno pod kątem higienicznym, jak i logistycznym:

 • Cały personel został wyposażony w profesjonalne przyłbice i okulary ochronne.  Dzięki temu można bez obaw swobodnie rozmawiać i oddychać.
 • Nasz salon był i jest wyposażony w profesjonalny autoklaw. Gwarantujemy, że każdy zestaw do pielęgnacji paznokci jest sterylny i  przeznaczony tylko dla jednej Klientki. Po wykonaniu usługi, narzędzia zostają oddane do ponownej sterylizacji, a stylistka sięga po całkiem nowy w 100% higieniczny i sterylny zestaw. 
 • Przed wykonaniem manicure mierzymy temperaturę i prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety medycznej – ma to na celu wykluczenie ryzyka związanego z możliwością zarażenia koronawirusem.
 • Dbamy o to, aby odległość między naszymi Gośćmi wynosiła przynajmniej 1,5 metra. Nie podajemy ręki na przywitanie i nie ściskamy naszych Klientek (nawet jeśli bardzo za nimi tęskniliśmy).
 • Z przykrością informujemy, że ze względów bezpieczeństwa nie będziemy podawać również kawy i herbaty. 
 • Zapisy na najlepszy manicure w Krakowie będziemy przyjmować wyłącznie drogą elektroniczną lub telefonicznie.
 • Każda osoba w salonie MAGJA musi mieć maseczkę, a stylistki dodatkowo, jednorazowe rękawiczki (co nie jest jednak żadną nowością, tylko normą). 
portret-kobiety-dezynfekujace-rece-z-zelem_23-2148454289-1

Czy robimy coś więcej dla utrzymania bezpieczeństwa wizyt? Oczywiście! 

Zapewniamy, że nasz Salon MAGJA w obliczu nowych wyzwań i wdrażanych zmian pozostaje tak profesjonalny, jaki był dotychczas. Zwracamy uwagę również na inne aspekty zachowania higieny:

Czyszczenie i dezynfekcja powierzchni są obowiązkowe przez cały czas. Dotyczy to nie tylko narzędzi, ale również obszarów poza blatami: recepcji, zaplecza i wszystkich innych często dotykanych miejsc (klamki, włączniki świateł, słuchawki telefonów itp.). Nasz personel zachowuje również najwyższą higienę dłoni. Przed każdą wizytą, po niej i między nimi, nasze stylistyki niczym chirurdzy dokładnie myją dłonie i przedramiona profesjonalnymi środkami antywirusowymi. Salon jest również wyposażony w środki antybakteryjne i przeciwwirusowe przeznaczone do użytku ogólnego. Zwracamy uwagę, aby każdy nasz Gość użył żelu i zabezpieczył tam samym siebie i innych.

Portrait beautiful young asian woman with mask alcohol spray and gel bottle in her hand for protect from coronavirus or covid19 on yellow isolated background

Dziękujemy  i serdecznie prosimy:

 • Jeśli czujesz się źle – odwołaj wizytę,
 • jeśli masz katar, kaszlesz lub męczą Cię inne objawy chorobo podobne – odwołaj wizytę,
 • po wejściu do Salonu Magja użyj żelu antybakteryjnego,
 • jeśli masz alergię, lub masz ochotę kichnąć – zrób to, proszę w zgięcie łokcia, szczelnie zatykając usta i nos,
 • przed wejściem do salonu i podczas pobytu nie dotykaj dłońmi okolic twarzy – to najlepsza droga transmisji wirusa,
 • według WHO głównymi objawami COVID-10 są gorączka, kaszel i duszność – niemniej jednak zaobserwowano, że inne nietypowe objawy (np. biegunka, osłabienie) również mogą świadczyć o zakażeniu – prosimy, aby każdy niepokojący symptom traktować poważnie.

  My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby wizyta w naszym salonie była nie tylko profesjonalna pod kątem wykonania bajecznego manicure, ale również najbezpieczniejsza dla Ciebie, dla nas i dla Twoich bliskich. 
3658058

A teraz na spokojnie…

Mimo wielu obaw, które dręczą osoby tęskniące z perfekcyjnym manicure, ale obawiające się zarażenia, należy obiektywnie stwierdzić, że wizyta w salonie Magja jest znacznie mniej ryzykowna od wizyty w markecie, pracy itp., w których z pewnością nikt tak skrupulatnie nie dba o higienę i dezynfekcję każdej możliwej powierzchni. My ze swojej strony, tak jak zawsze, obiecujemy maksymalną satysfakcję z wizyty i jednocześnie zapewniamy o zapewnieniu wyższych niż odgórnie zalecane środków ostrożności.